Książka to najlepszy prezent dla babci na święta. Rekomendowane jest postawienie na pozycję, która sprawi, że kobieta będzie mogła bardzo miło spędzić czas. Warto kupić babci książkę z przekazem, wartościami. 

“Hygge”, autorka Marie Tourell Soderberg

“Hygge” jest pewnego rodzaju poradnikiem. Jest to w najprostszym możliwym ujęciu niezwykle przyjemna lektura związana z duńskimi zwyczajami życia, a także spędzania wolnego czasu. Warto wiedzieć, że wprowadzenie drobnych zmian sugerowanych przez autorkę, może sprawić babci mnóstwo przyjemności. Kobieta nie musi przeżyć przygód, by w jej codziennym życiu zaszły ogromne zmiany. Godny uwagi jest fakt, że duńskie słowo “Hygge” nie ma żadnego odpowiednika w polskim języku. Jest to określenie dotyczące filozofii życia. Polega bowiem na cieszeniu się zwykłymi rzeczami. Może to być spędzenie czasu z rodziną, gotowanie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w omawianej książce znajdują się wypowiedzi kilku osób, które dokładnie tłumaczą czym dla nich jest “Hygge”. W pozycji można znaleźć mnóstwo fotografii czy pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Babcia będzie miała przyjemność poznania sposobów na aranżację wnętrz. Co ma jednak na celu “hygge”? Jest to doskonały sposób na relaks, oderwanie się o rzeczywistości, a także znacznie bardziej świadome korzystanie z każdej chwili życia.

“Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy”, autor James Bowen

Należy mieć świadomość, że książka „Kot Bob i ja” stosunkowo szybko została uznana za bestseller. Została w niej przedstawiona przyjaźń człowieka z kotem w najlepszym możliwym wydaniu. Babciom na pewno spodoba się ta książka, ponieważ jest to historia pełna emocji. Ponadto dziadkowie znajdą w niej mnóstwo inspiracji do tego, by cieszyć się praktycznie każdym dniem. Uliczny muzyk, który zmaga się z uzależnieniem od narkotyków znalazł bezdomnego kota na wycieraczce kamienicy, w której mieszkał. Od tego pamiętnego momentu spędzali czas razem na londyńskich ulicach. Mężczyzna z kotem byli coraz bardziej rozpoznawani, a także życzliwie traktowani przez przechodniów. Ludzie chętnie wrzucali im bowiem pieniądze za grę. W ten sposób ich życie zdecydowanie się poprawiło. Ich historia zarówno wzrusza, jak i bawi.