Członkowie rodziny bardzo często nie wiedzą, jaki wybrać babci na święta. Świetnym rozwiązaniem może być książka związana z zainteresowaniami kobiety. Można również odbyć z nią rozmowę na ten temat. Jaki prezent dla babci na święta najlepiej zda egzamin? 

“O ziołach i zwierzętach”, autorka Simona Kossak

Jak wiadomo, natura potrafi zaskoczyć człowieka. O tym fakcie wspomniała w swojej książce Simona Kossak. Jej pozycja pokazuje leśną przyrodę w zupełnie nowym świetle. Autorka postanowiła zagłębić się w relację człowieka z naturą. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane wydanie zostało okraszone ogromną liczbą niezwykłych fotografii. 

“Listy do astrofizyka”, autor Neil de Grasse Tyson

Jest to z kolei najnowsza publikacja bardzo znanego astrofizyka, a także popularyzatora nauki. Neil de Grasse Tyson postanowił w bardzo prosty sposób udzielić odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z wszechświatem. Nie tylko zburzył wiele mitów, ale również obalił liczne stereotypy. Autor chciał, aby czytelnik zdecydowanie lepiej zrozumiał otaczający go świat. Książka doskonale sprawdzi się w przypadku babci, która pasjonuje się nauką. 

“Piechota do źródeł Orinoko”, autor Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski jest oczywiście bardzo kontrowersyjną postacią. Nie można jednak odmówić mu tego, że pisze fascynujące i wciągające książki o tematyce podróżniczej. jego pozycje będą w stanie zaciekawić praktycznie każdego czytelnika bez względu na wiek. W omawianej książce Cejrowski opowiadał o niebezpiecznej i zaskakującej wyprawie do źródeł Orinoko w Ameryce Południowej. 

“Zioła, które leczą. Nowoczesna roślinna apteka w twoim domu”, autorzy Thomas Easley, Steven Horne

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu książka, która powinna zainspirować babcię do tego, by wykorzystywała zioła w życiu codziennym. Należy mieć świadomość, że publikacja jest nowoczesnym kompendium ziół. Godny uwagi jest fakt, że autorzy podjęli się niezwykle trudnego zadania i przedstawili aż 250 receptur umożliwiających przygotować, a także podać zioła na mnóstwo sposobów. Jest to świetna pozycja dla babci uwielbiającej spędzać wolny czas w ogródku.